آموزشاخباربانوان

برگزاری وبینار توسعه والیبال زنان استان بوشهر به ریاست دکتر محمدیان نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال ایران

وبینار توسعه والیبال زنان استان بوشهر با حضور مسئولان فدراسیون، اعضای هیات استان و اداراه کل ورزش و جوانان با تمرکز بر بررسی محورهای توسعه والیبال زنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در راستای بررسی موردی والیبال زنان در استان‌ها، وبینار توسعه والیبال زنان استان بوشهر در بستر نرم‌افزار اسکای‌روم به ریاست دکتر فریبا محمدیان نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال و با حضور احمد بهروزیان‌فرد مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

در این جلسه سیدمیلاد تقوی دبیرکل به همراه روسای کمیته‌های فدراسیون از جمله ابراهیم فیروزی رئیس کمیته داوران، شهرام عظیمی سرپرست سازمان لیگ، توفیق کابلی سرپرست کمیته ساحلی، محسن خاکزاد رئیس کمیته امور استان‌ها، مژده علیزاده کارشناس امور بانوان، حسن بازدرهوا رئیس هیات، فخر سادات هاشمی نائب رئیس بانوان و عادل کشاورز دبیر هیات والیبال استان بوشهر و افسانه صیف‌زاده سرپرست معاونت بانوان اداره کل ورزش و جوانان حضور داشتند. ندا مولاهویزه سرپرست کمپ تیم‌های ملی بانوان نیز به عنوان دبیر جلسه در این وبینار حضور داشت.

در ابتدای این جلسه که دو ساعت و نیم به طول انجامید، محمدیان ضمن عرض سلام و خیر مقدم به حاضرین از بازدرهوا رئیس هیات استان بوشهر برای همکاری در برگزاری این وبینار تشکر و قدردانی کرد.

وی با ابراز امیدواری درباره برگزاری چنین هم‌اندیشی‌هایی برای همه استان‌ها، آن را عامل مهمی در ارتقای سطح فنی زنان فعال در رشته والیبال دانست. دکتر محمدیان هم‌چنین از همکاری و تعاملات سازنده هیات و اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر ابراز رضایت کرد.

در ادامه بهروزیان‌فرد مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان بوشهر به بررسی ظرفیت والیبال سالنی و ساحلی در بوشهر پرداخت و از آمادگی کامل استان برای کسب میزبانی مسابقات ساحلی خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد که استان بوشهر در سال‌های آینده با حمایت فدراسیون و هیات به عنوان قطب والیبال ساحلی کشور معرفی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر، تصریح کرد: با توجه به نگاه ویژه فدراسیون به استان‌ها، یک زمین ساحلی را برای رویدادهای والیبالی در اختیار هیات قرار خواهد داد.

بازدرهوا رئیس هیات والیبال استان بوشهر نیز برگزاری چنین وبینارهایی را نشان‌دهنده مقبولیت هیات‌ها نزد فدراسیون دانست و گفت: رفع مشکلات والیبال در خانواده والیبال کاری مثبت و پسندیده است.

وی با قدردانی از تلاش‌های فدراسیون در برگزاری نخستین دوره مربیگری والیبال ساحلی بانوان در بوشهر و طراحی و تهیه لباس برای دختران ساحلی‌باز، خواستار راه‌اندازی والیبال ساحلی در بخش زنان شد.

بازدرهوا یکی از مشکلات استان بوشهر در حوزه زنان را کمبود فضاهای ورزشی دانست. رئیس هیات والیبال استان بوشهر از دکتر محمدیان درخواست کرد که مربیان، داوران و ناظران توانمند بوشهر در عرصه‌های بین‌المللی حضور پررنگی داشته باشند.

بازدرهوا افزود: با حمایت مسئولان استان، ورودی لیگ دسته یک برای حضور تیم الماس جم در این مسابقات پرداخت شده است.

سپس میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون با اشاره به بازدید سال گذشته خود از زیرساخت‌های والیبال استان بوشهر، گفت: فدراسیون به دنبال راهکاری برای برطرف کردن مشکل خانه والیبال بوشهر است.

همچنین کابلی رئیس کمیته والیبال ساحلی در این وبینار از عزم فدراسیون برای برگزاری مسابقات ساحلی رده‌های سنی دختران خبر داد.

در ادامه فیروزی و عظیمی برنامه‌های پیش‌روی کمیته متبوع خود در حوزه بانوان را برای حاضرین در وبینار شرح دادند.

در ادامه دکتر محمدیان به ارائه گزارش آماری از امور سرانه فضاهای ورزشی، اماکن ورزشی و جمعیت سازمان‌یافته و … استان بوشهر پرداخت.

وی در ادامه جلسه به سوالات و ابهامات هر یک از اعضا مربوط به والیبال زنان پاسخ داد. به علاوه این که اعضای هیات سوالات خود را از دیگر مسئولان فدراسیون از جمله دبیرکل و روسای کمیته‌ها جویا شدند.

گفتنی است با تاکید نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال، وبینارهای بررسی توسعه والیبال زنان در استان‌های کشور از این پس به صورت هفتگی انجام خواهد شد.

مقالات مرتبط

دکمه بازگشت به بالا