اخباربانوان

سه گام مهم برای آغاز رقابت‌های والیبال ساحلی بانوان برداشته می‌شود

🔻 شاددل: سه گام مهم برای آغاز رقابت‌های والیبال ساحلی بانوان برداشته می‌شود

مشاور امور بانوان رئیس فدراسیون والیبال، گفت: در نظر داریم در آینده نزدیک، مسابقات ساحلی بانوان را در رده‌های سنی مختلف برگزار کنیم و برای عملی شدن این برنامه، باید سه گام مهم را برداریم.

مهناز شاددل در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال، آغاز رقابت بانوان در والیبال ساحلی را یکی از برنامه‌های فدراسیون برای توسعه این رشته ورزشی دانست و گفت: فدراسیون والیبال در نظر دارد در آینده نزدیک، مسابقات ساحلی بانوان را در رده‌های سنی مختلف برگزار کند و برای عملی شدن این برنامه، باید سه گام مهم را برداریم.

وی با بیان این که در نخستین گام، لباس بازیکنان طراحی و به تایید نهادهای ذی‌ربط رسید، تصریح کرد: افزایش سطح علمی و فنی داوران والیبال ساحلی، از دیگر برنامه‌های فدراسیون جهت راه‌اندازی این رشته ورزشی مفرح برای بانوان است که دوره رایگان چهار روزه با عنوان «بازآموزی داوری ساحلی بانوان» به عنوان گام دوم، هم‌اکنون در شهرستان بهشهر در حال برگزاری است.

مشاور امور بانوان رئیس فدراسیون والیبال درباره نخستین دوره بازآموزی داوری ساحلی بانوان گفت: این دوره با حضور ۳۲ شرکت‌کننده از استان‌های مختلف کشور در حال برگزاری است. داورانی که قبلا دوره‌های داوری والیبال ساحلی را گذرانده بودند ولی نیاز به بازآموزی داشتند، در این دوره حضور دارند و کلاس‌ها در ۲ بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری یک دوره مسابقه در حاشیه دوره بازآموزی داوری گفت: مسابقات با حضور ۵ تیم از استان‌های مازندران، گیلان، تهران و گلستان در حال برگزاری است تا از این طریق، داوران کلاس عملی بازآموزی خود را با قضاوت در جریان این مسابقات بگذرانند. کلاس‌ تئوری هم به مدت ۱۶ ساعت برگزار می‌شود و کلیه قوانین والیبال ساحلی به صورت جامع و کامل در آن تدریس می‌شود.

شاددل با اشاره به این که مسابقات فردا خاتمه خواهد یافت گفت: همزمان با خاتمه مسابقات، دوره بازآموزی هم به اتمام می‌رسد. در پایان این دوره، امتحان برگزار نمی‌شود اما شرکت‌کنندگان در ۲ بخش تئوری و عملی ارزیابی خواهند شد و بر اساس ارزیابی‌های صورت‌‌گرفته، داوران در سه گروه رتبه‌بندی شده و برای قضاوت در مسابقات آتی، انتخاب می‌شوند.

وی در ادامه افزود: فدراسیون والیبال در سومین گام برای عملی شدن این هدف، کمپ‌های مناسب برای برگزاری مسابقات و تمرینات تیم‌های والیبال بانوان آماده خواهد کرد تا رقابت آنان در بسترهای مناسب از نظر فرهنگی و محیطی انجام شود.

شاددل در پایان گفت: در این راستا، مجوزهای لازم به هیات‌های استانی داده شده است تا مسابقات والیبال ساحلی بانوان را در شرایط مناسب برگزار کنند و با شناسایی استعدادها، زمینه برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده‌های مختلف سنی این رشته مهیا شود.

لازم به ذکر است که سه نماینده از استان بوشهر خانم ها غریب زاده، جنت پور و عبدشاهزاده در این دوره بازآموزی حضور داشته اند.

مقالات مرتبط

دکمه بازگشت به بالا